NAVARRO von Taglischindorf

Stan zdrowia

HD A, ED 0/0, MDR1 +/-, DM N/N, DWARF N/N

Data urodzenia

03.10.2019r.

Rodowód

 

 

O psie

Navarro przyjechał do Polski jesienią 2020 roku z bardzo starej, brazylijskiej hodowli. Pani Mara Tagliari hoduje białe owczarki szwajcarskie od około 30 lat i z jej hodowli pochodzi mnóstwo pięknych i utytułowanych psów, między innymi ojciec Swan White Kann von Taglischindorf, oto niektóre jego tytuły: Najlepszy biały owczarek szwajcarski 2017, Międzynarodowy Champion Piękności, Grand Champion Brazylii, Champion Brazylii, Panamerican Grandchampion, Junior i Puppy Champion Brazylii. Ojciec Swana, czyli Amon da Estancia dos Conqueiros jest również bardzo utytułowanym reproduktorem: Międzynarodowy Champion Piękności, 13 x BOB, Najlepszy biały owczarek szwajcarski 2014 i 2015, Champion Brazylii, Grand Champion Brazylii, Panamerican Champion, Panamerican Grandchampion.

Navarro jest współwłasnością z zaprzyjaźnioną z nami od wielu lat hodowczynią Joanną Dziurowicz (hodowla Canta Lupa). Bardzo zależało nam obu aby sprowadzić do Polski jakiegoś krótkowłosego samca, ponieważ takowych reproduktorów jest w Polsce bardzo mało. Ja bardzo chciałam wprowadzić do swojej hodowli linie dziadka Navarra, czyli Amona. Jest to jeden z piękniejszych i wartościowych krótkowłosych reproduktorów na świecie według mnie. Asi bardzo zależało na liniach długowłosych od strony matki Navarro, a konkretnie na Macao de la Roche Blanche, który jest ojcem matki Navarro.

Oprócz ciekawego rodowodu nasz Navarro ma również dobre usposobienie. Jest miłym psem, który bez problemu został przyjęty przez stado psów w hodowli Asi. Nie sprawia problemów i ze wszystkimi dobrze się dogaduje.

Rodzice

SWAN WHITE KANN von Taglischindorf
HD A, ED 0/0
NIRVANA Do Vale Das Princesas
HD A, ED 0/0

Galeria